Chrániť oči pred škodlivým slnečným žiarením by ste mali po celý rok!

V každom ročnom období, za každého počasia, pri pobyte či športe v prírode dostávajú vaše oči zabrať. Preto je potrebné ich dostatočne chrániť nielen pred škodlivým UV žiarením, ale aj pred vonkajšími vplyvmi v podobe vetra alebo peľu.

V každom ročnom období, za každého počasia, pri pobyte či športe v prírode dostávajú vaše oči zabrať. Preto je potrebné ich dostatočne chrániť nielen pred škodlivým UV žiarením, ale aj pred vonkajšími vplyvmi v podobe vetra alebo peľu.

 

V zimných mesiacoch je slnko na oblohe položené nižšie, preto je koncentrácia UV žiarenia pre naše oči oveľa vyššia, čo je dané aj námrazou či snehom, od ktorého sa odráža. So zvyšujúcou sa nadmorskou výškou sa úmerne zvyšuje aj záťaž pre oči, tá môže zapríčiniť aj tzv. snežnú slepotu. Potrápiť vás tiež môže pocit suchých očí, začervenanie alebo slzenie spojené s únavou zraku. Na jar zase vo vzduchu poletuje množstvo alergénov, ktoré aj vytrénovanému športovcovi ľahko znepríjemnia každú vonkajšiu aktivitu. Očné zrenice sú veľmi citlivé na svetlo, preto je v lete, kedy sú slnečné lúče najintenzívnejšie a ich sila pôsobí na naše oči aj viac ako pol dňa, najviac namáhané. Nevyhnutné je teda používať slnečné okuliare nielen pri vode, ale aj v meste a korigovať tak expozíciu svetla po celý rok.

Ako si správne vybrať ?

Slnečné okuliare vám v prvom rade musia byť komfortné a je dôležité zvážiť, pri akej príležitosti ich budete nosiť. Ak ich hodláte používať napríklad pri jazde na bicykli, je vhodné si ich vyskúšať aj s helmou, aby vás v nej netlačili. Dôležitá je aj ochrana, ktorú vám sklá poskytujú pred slnečným žiarením.

Klasické aj outdoorové okuliare, ktoré sa hodia na každú príležitosť

Potrebujete okuliare, ktoré znosíte v meste, pri relaxovaní aj pri športe? Siahnite po klasických slnečných okuliaroch RANDE značky ALPINE PRO. Perfektne sa hodí na všetky vaše vonkajšie aktivity v prírode, na športovisku aj v meste. Chcete niečo viac športovejšieho? Skvelou voľbou sú okuliare FREDE, GAUDE, RODENE alebo SOFERE. Ich tvar je viac prispôsobený športovým aktivitám, takže ani pri vysokej športovej záťaži vám neskĺznu. Všetky okuliare značky ALPINE PRO majú UV ochranu KAT 3, ktorý zaisťuje spektrálnu priepustnosť 8–18 %, čo poskytne vašim očiam dostatočnú ochranu. Nosné a spánkové vypchávky zase zaistia, že vám okuliare perfektne sadnú.

 

Udržte si s okuliarmi ALPINE PRE oči zdravé!