20% ZĽAVA NA VŠETKO DETSKÉ

Materiály

Ako sa spozná nepremokavý materiál?

Podľa noriem EÚ je materiál považovaný za nepremokavý, pokiaľ odolá tlaku 1300mm vodného stĺpca. Čím vyššie číslo je uvedené pri vodnom stĺpci, o to vodeodolnejší materiál sa jedná.


Ako sa meria priedušnosť?

Priedušnosť sa meria v hodnotách Ret. Čím je hodnota Ret nižšia, tým priedušnejší je materiál, z ktorého je oblečenie vyrobené.

Ret < 6 - veľmi dobrá (> 20 000 g/m2.24 h
Ret = 6 až 13 - dobrá (9 000 - 20 000 g/m2.24 h)
Ret = 13 až 20 - uspokojivá (5 000 - 9 000 g/m2.24 h)
Ret > 20 - neuspokojivá (< 5 000 g/m2.24 h)Vyberte si dle abecedy, co hledáte

Air channel system

Tento chrbtový systém bol špeciálne vyvinutý pre spoločnosť Alpine Pro. Systém zaisťuje dokonalý komfort a pohodlie pri väčšej záťaži. Odvetrávanie na chrbte nám zaistí špeciálna konštrukcia kanálikov a štruktúrovaný povrch, ktorý rýchlo odvádza pot od pokožky.

Air flow system

Systém odvodových kanálikov tejto stielky umožňuje odvádzanie potu a vlhkosti z obuvi.

ANTI BACTERIAL

Materiál má antibakteriálnu úpravu, ktorá obmedzuje množenie baktérií a nepríjemných pachov spôsobených rozkladom ľudského potu. Odev zostáva dlhšie svieži aj počas vyššej fyzickej záťaže.

AQUACORE

Moderný dvojvrstvový materiál špeciálne vyvinutý pre Alpine Pro využíva neporézny záter alebo membránu, ktorá zaisťuje dobrú odolnosť proti vode a priepustnosť pre vodné pary (paropriepustnosť) dôležitú pre odvod potu od tela v podobe pary. Odolnosť proti vode dosahuje hodnotu 5 000 mm vodného stĺpca pri zachovaní dobrej paropriepustnosti 5000g/m2/24h. Vďaka týmto parametrom je materiál dostatočnou ochranou pre milovníkov športov na snehu, ale aj pre vyznávačov outdoorových aktivít bežnej náročnosti. Neporézna membrána alebo záter chráni používateľa proti prieniku vetra do spodných vrstiev oblečenia, a tým zabraňuje nežiaducemu úniku tepla. Materiál zaisťuje vysokú funkčnosť, rýchlo schne, je ľahký a príjemný na dotyk.