O nás

Rýdzo česká spoločnosť Alpine Pro v roku 2014 oslávila 20 rokov od svojho založenia. Za tú dobu sa zvládla stať lídrom na českom trhu s outdoorovým oblečením a doplnkami, svoje miesto našla aj na zahraničných trhoch, podarilo sa jej opakovane figurovať v Top rebríčku Najobdivovanejších firiem Českej republiky a získať ďalšie ocenenia v obore.  To všetko si majitelia a zamestnanci spoločnosti nesmierne vážia.

Alpine Pro má vlastný tím dizajnérov, ktorý za pomoci najmodernejších materiálov, prepracovaných strihov a dômyselných detailov pripravujú návrhy kolekcií na jar/leto/jeseň/zima. Na vývoji materiálov firma Alpine Pro veľmi rada spolupracuje s odbornými centrami nie len v Českej republike – len tak je možné udržať si možnosť využiť niektorý z materiálov ako prvý , ale aj s profesionálnymi  športovcami, horskými sprievodcami a „testermi“ z radov bežných zákazníkov, ktorý oblečenie testujú v reálnych podmienkach.

Okrem kvalitného outdoorového vybavenia pre širokú verejnosť Alpine Pro navrhuje a vyrába taktiež kolekcie pre českých olympionikov. S Českým olympijským tímom spolupracuje od roku 2009 a prvá navrhnutá kolekcia pre Vancouver 2010 bola ocenená ako najlepšia olympijská kolekcia  (The Huffington Post). Ďalšie olympijské hry, Londýn 2012, sa niesli v znamení unikátnych gumákov z dielne Alpine Pro, ktoré pobláznili celý svet.

Nepriehľadnuteľná zlatá podšívka búnd v Soči 2014 priniesla štastie nie len Eve Samkovej,  olympijskej víťazke v snowboardcrosse. V tejto chvíli pripravuje Alpine Pro kolekciu pre Rio De Janeiro 2016.

Alpine Pro je v súčasnej dobe značkou s najväčšou sieťou autorizovaných predajní a frančíz v oblasti outdoorových aktivít. Spoločnosť dodáva tovar do najväčších obchodných reťazcov napr. Sportisimo a Globus.  Alpine Pro má dcérske spoločnosti na Slovensku, v Poľsku a v Číne. Ďalej je Alpine Pro zastúpené v ďalších krajinách obchodnými zástupcami, napr. vo Švajčiarsku , Nemecku, Nórsku, Dánsku, Libanone, Rusku , Bielorusku a na Ukrajine.

Späť na výpis článkov