RECENZIA: Unikátna nanomembránová bunda GERS bola pri výstupe na Annapurnu

Volám sa Michal Smatana, v marci tohto roku som absolvoval turistickú expedíciu v nepálskych Himalájach. Rozhodli sme sa pre jednu z najkrajších turistických trás na svete - okruh okolo Annapurny.

Volám sa Michal Smatana, v marci tohto roku som absolvoval turistickú expedíciu v nepálskych Himalájach. Rozhodli sme sa pre jednu z najkrajších turistických trás na svete - okruh okolo Annapurny.

 

Vystúpili sme do výšky 5416 m. n. m., kde nás privítalo naozaj mrazivé a nevyspytateľné počasie. Základnom každého úspechu v tak vysokom prostredí je kvalitná turistická výbava a ja som kládol veľký dôraz najmä na kvalitnú vrchnú vrstvu, ktorá ma mala ochrániť pred nepriaznivým počasím. Rozhodol som sa pre bundu GERS od spoločnosti ALPINE PRO a táto voľba sa ukázala ako víťazná.

 

Počas celého treku som sa cítil veľmi pohodlne a môžem povedať, že sme v Himalájach zažili mnoho zmien počasia. Hustý dážď a snehová búrka boli ideálne podmienky na otestovanie tejto bundy a musím povedať, že ani na jednu minútu som nepociťoval nepriazeň počasia na vlastnom tele. Vďaka svojej nanomembráne bunda doslova odrážala dažďové kvapky a počas celého výstupu neprepustila ani trochu vody na ďalšie vrstvy môjho oblečenia. Taktiež by som chcel vyzdvihnúť priedušnosť a odolnosť bundy GERS. Táto bunda doslova dýcha, vďaka čomu som sa ani v tých najnáročnejších pasážach výrazne nespotil. 

 

 

Najviac ma však prekvapila kvalita materiálu z ktorého je celá bunda vyrobená. Vyzerá naozaj odolne a aj pri výraznejších oderoch o skaly som na nej nebadal žiadne známky poškodenia. Keď sme sa dostali nad hranicu 5000 m.n.m., privítalo nás mrazivých -18°C. V tomto momente som okamžite využil možnosť zakryť si bradu a ústa a využil som špeciálne otvory na dýchanie, ktorými je táto bunda vybavená. Musím povedať, že v tak náročných podmienkach rozhodujú naozaj detaily a práve toto bol jeden z nich. Aj vďaka tejto bunde som si himalájsky okruh okolo Annapurny užil naplno a aj vo vysokej nadmorskej výške som sa cítil veľmi bezpečne. Ide o bundu, ktorá vás zaručene podrží v každom počasí.