Vybehnite s nami!

Aby bol beh efektívnym druhom pohybu a prinášal potešenie, je potrebné sa naň poctivo pripraviť. A začať treba doslova od podlahy! Výber správnej bežeckej obuvi je kľúčovým krokom k zabezpečeniu optimálnych podmienok pre beh a ochranu kĺbov. Nepodceňujte to a viac ako na dizajn dbajte na funkčné vlastnosti, ktoré s pribúdajúcimi nabehanými kilometrami, čoraz väčšmi doceníte.

Bežecké topánky – aké si vybrať?

Bežeckú obuv možno rozdeliť na základe viacerých kritérií. Jedným z nich je druh terénu, na ktorom behávate a rozdeľuje tak bežeckú obuv na cestnú a trailovú. Odlišnosti sa premietajú v jednotlivých vlastnostiach topánok, ako je napríklad ich hmotnosť, vzor podrážky, povrchová úprava či schopnosť tlmenia nárazu pri behu.

Trailová bežecká obuv

Ak plánujete behávať najmä po nespevnených terénoch, ALPINE PRO vám ponúka riešenie v podobe unisex trailových topánkach GESE, ktoré majú štyri dizajnové verzie – dve pre ženy a dve pre mužov. Hoci disponujú rovnakými vlastnosťami, každá zo štyroch farebných variácií je originálna. Povrch topánok je ľahký a vzdušný, odvádza pot a zabezpečuje pri behu väčší pocit komfortu. Podošva GIGAGRIP je vyrobená z vysoko odolnej pryžovej zmesi, ktorá poskytuje spoľahlivú priľnavosť na rôznych povrchoch. Dizajn podošvy je navrhnutý tak, aby optimalizoval trakciu a stabilitu pri behu. Stielka s antibakteriálnou úpravou obmedzuje množenie baktérií i nepríjemného zápachu a zároveň odvádza vlhkosť, takže beh sa stáva pohodlnejším a príjemnejším zážitkom.

Cestná bežecká obuv

Na beh po spevnených trasách sú ideálne cestné bežecké topánky SONEB pre mužov a dámske SONEBA od ALPINE PRO. Ich inovatívna kvalita vyplýva z vlastností podošvy - kombinácie dvojitej tuhosti a využitia GPU materiálu. GPU materiál má nižšiu hmotnosť a rýchlosť opotrebovania. Je niekoľkonásobne odolnejší voči pošmyknutiu, vďaka čomu sa behu netreba vzdávať ani počas daždivého počasia. Medzipodošva sa skladá z vrchnej časti, ktorá napomáha tlmeniu nárazov pri behu a spodnej časti, ktorá podporuje stabilitu chodidiel. Povrchový materiál topánok je priedušný, odvádza pot a zvyšuje pocit komfortu pri behu. Odvádzaniu vlhkosti a obmedzovaniu zápachu i bakteriálnemu množeniu napomáha stielka EVA s antibakteriálnou úpravou.

Články s podobnými témami