Na veľkosti (ne)záleží

Pre duševné zdravie človeka je dobré, keď sa vo svojom tele cíti dobre a spokojne. A nielen telo, ale aj to, čo si naň oblečieme, je dôležitým činiteľom pre každodenný pocit vyrovnanosti a pohody. Preto ALPINE PRO ponúka špeciálnu kolekciu konfekčných veľkostí, ktoré sú určené pre plnoštíhle krivky žien i mužov – LADIES a GENTS. Ako si teda vybrať veľkosť šitú na mieru?

Dámske veľkosti ALPINE PRO

Miery pre klasické dámske konfekčné veľkosti vychádzajú z ustanovených hodnôt pre postavy priemerného typu. Rozmery sa udávajú v centimetroch a definujú obvod hrudníka, pásu a bokov. Sú vo veľkostnom rozmedzí XS až XXL.

LADIES konfekčné veľkosti sú určené pre plnoštíhle krivky, takže sú v pomere k výške rozšírené v oblasti hrudníka, pásu a bokov. Celkovo sú tri LADIES veľkosti a ich označenie charakterizuje tri typy postáv. Prvé písmeno definuje štandardnú veľkosť, ktorá výškovo inklinuje k uvedenej miere (S-L). Druhé písmeno pomenúva, že ide o  konfekčnú veľkosť LADIES.   

Pánske veľkosti ALPINE PRO

Štandardné konfekčné veľkosti pre pánov sú v rozhraní XS až XXXL. Každá veľkosť je definovaná výškou postavy, obvodom hrudníka a pásu.

GENTS konfekčné veľkosti sú pre plnoštíhlych mužov, ktorí potrebujú rozšírenie najmä v oblasti hrudníka a brucha. Všetky tri veľkosti tohto druhu sú označené dvoma písmenami – prvé charakterizuje jednu z troch veľkostných postáv (L-XXL) a druhé identifikuje GENTS konfekčné zaradenie. V tejto kategórii sa nachádzajú i veľkosti 4XL a 5XL. Tie sú určené pre veľkých mužov, ktorí merajú okolo dvoch metrov a okrem rozšírenia v oblasti hrudníka potrebujú aj adekvátnu dĺžku rukávov.

Ako si vybrať ideálnu veľkosť?

Najlepším spôsobom, ako si vybrať správnu veľkosť, je odmerať si svoje telo. K tomu možno použiť krajčírsky meter. Najlepšie je meranie v spodnej bielizni alebo úplne bez oblečenia, aby boli získané hodnoty čo najpresnejšie.

Pre správny výber veľkosti sú potrebné nasledujúce miery:

  • výška postavy - odmerajte sa od hlavy až po zem
  • obvod hrudníka - odmerajte sa v najširšom mieste hrudníka
  • obvod pásu - odmerajte sa v najužšom mieste pásu
  • obvod bokov - odmerajte sa v najširšom mieste bokov

Po zmeraní telesných proporcií si môžete v tabuľke veľkostí na webovej stránke ALPINE PRO nájsť zodpovedajúcu konfekčnú veľkosť.

Články s podobnými témami